Історія центру, 2003-2022 роки
2003
- У 2003 році Громадський центр «Від Варти до Бугу» був створений групою ладижинців - активістами, депутатами і фахівцями різних галузей - з метою обміну досвідом з європейськими колегами.
2005
- У 2005 році Громадський центр набув досвіду управління грантовим проектом, за фінансової підтримки Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР).
2014
- У 2014 році Громадський центр «Від Варти до Бугу» напрацював алгоритм створення органів самоорганізації населення в рамках діючого законодавства. Практично втілив в життя проект створення ОСН Ладижинської міської ради - селищний комітет Губника.
2015
- У 2015 році Громадський центр допоміг громаді Заозерного проініціювати питання добровільного об’єднання громад в режимі місцевої ініціативи, використовуючи усі законні можливості.
- Здобули досвід в напрацюванні нового автобусного маршруту в громаді. Це свого роду ексклюзив. Такий експеримент ніколи не організовувався громадськими організаціями.
2017
- У 2017 році Громадський центр «Від Варти до Бугу» взяв участь в створенні коаліції громадських організацій Ладижина і навколишніх територіальних громад - Громадської платформи «Ладижин-2030».
- 08 червня 2017 року Громадський центр євроінтеграції «Від Варти до Бугу» долучився до Глобального договору ООН та до цього часу підтримує глобальні цілі сталого розвитку (https://www.unglobalcompact.org/what-is-gc/participants/113841-Public-centre-of-eurointegration-From-Varta-to-Boog-Coordination-Center-Strategic-Development-Ladyzhyn-2030-)
2018
- З 01 березня по 31 липня 2018 року Громадський центр «Від Варти до Бугу» спільно з Радіо "ЛАДА" реалізовував проєкт «Вінницький радіо-офіс реформ» (грант від ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій», Грантова Угода РФР-18-2018 від 01.03.2018 року, в межах проєкту «Просування реформ в регіони» за сприянням Європейського Союзу).
- У червні 2018 року представник Громадського центру "Від Варти до Бугу" пройшов тренінги з розвитку потенціалу громадських організацій "TOGETHER. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПРОСТІР" в межах Проекту ЄС для розвитку громадянського суспільства в Україні (розробка внутрішніх політик).
- З 22 по 25 липня 2018 року представники Громадського центру "Від Варти до Бугу" стали учасниками "Антикорупційного табору для коаліцій РПР". Організатор заходу - Реанімаційний Пакет Реформ (регіональна коаліція). Знайомились з інструментами протидії корупції.
2019
- Розпочали співпрацю із незалежними ЗМІ міста Ладижин, працювали в напрямку журналістських розслідувань, доступу до відкритих реєстрів та публічної інформації.
2020
- Громадський центр "Від Варти до Бугу" співпрацюючи з іншими ГО міста, що входять до платформи "Ладижин-2030", взяв на себе функцію медійника та організатора комунікаційних заходів в громадському середовищі Ладижина. Стали ініціаторами проведення круглого столу на тему реформи децентралізації та утворення майбутньої територіальної громади Ладижина.
2021
- У 2021 році довелось спробувати абсолютно нову роль організатора масових подій. Цього разу Громадський центр на прохання небайдужих жителів міста став організатором Тарифного майдану в Ладижині. Акція зібрала біля міської ради близько 200 ладижинців, відбувся діалог з владою, серед активних ладижинців була обрана робоча група з питань ЖКГ, взяли участь в роботі органів самоврядування, адвокація відбулась - для громадського центру "Від Варти до Бугу" це був новий досвід.
- У березні 2021 року відкрили Громадський медіа-центр `Репортер-Ладижин, на базі якого провели Антикорупційний форум Ладижина. Це розширило можливість спілкування як з державними органами, так і підвищило якість комунікаційного заходу.
2022
- З початку війни Громадський центр "Від Варти до Бугу" - на інформаційному фронті. Волонтерська співпраця з мережею радіостанцій "Радіо ЛАДА", допомога у підготовці достовірних інформаційних матеріалів про війну та боротьба з фейками і дезінформацією, які поширюються з боку агресора - "мокшанії" рф. Завдяки такій співпраці мережа радіостанцій збільшила кількість виходів новин.
- Нова ціль розвитку організації - пошук нових форм роботи в умовах війни, співпраця з ВПО, робота з інформацією в умовах війни, та підтримка розвитку культури України та збереження національної культурної спадщини. Цим не обмежуємось. Працюємо на Перемогу України!!!
Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються