Губник. Створення органу самоорганізації населення
Селище Губник. Створення органу самоорганізації населення - селищного комітету Губника. 2014-2015 роки
2014
- У 2014 році за юридичною допомогою до громадського центру "Від Варти до Бугу" звернулись жителі селища Губник, який входить до складу Ладижинської міської ради. Мешканці селища були занепокоєні початком промислової розробки Губницького родовища гранітів поблизу містечка губничан. Правозахисники громадського центру взяли участь в зборах громадян, на які приїхали представники бізнесу і влади, які були зацікавлені не рахуючись з думкою жителів поставити останніх перед фактом початку діяльності кар’єру. Жителі Губника своєю позицією зуміли призупинити цей процес. Громадський центр всеціло підтримав жителів селища Губник.
- З метою підвищення важелів впливу на життя селища з боку жителів Губника, Громадський центр "Від Варти до Бугу" надав консультативну допомогу мешканцям Губника, а також допоміг проініціювати згідно закону створення ними органу самоорганізації населення Ладижинської міської ради - селищного комітету Губника.
Центр надав необхідну юридичну допомогу, здійснив просвітницьку роботу серед жителів селища. Як результат спільних дій, були виконані всі вимоги закону, загальними зборами жителів громади була обрана ініціативна група з питань створення Селищного комітету Губника, яка звернулась до міської ради з ініціативою створити ОСН.
Ладижинська міська рада підтримала ініціативу жителів Губника та надала згоду на створення ОСН без створення юридичної особи.
Жителі селища на підставі прийнятого рішення Ладижинської міської ради провели конференцію жителів селища, на якій затвердили Положення органу самоорганізації населення Ладижинської міської ради - селищного комітету Губника та обрали керівництво і склад комітету. - Алгоритм проведення конференції жителів селища Губник 13.12.2014
- Реєстрацію делегатів конференції здійснює обрана загальними зборами ініціативна група з питань створення Селищного комітету Губника (голова групи - Тетяна Бондарець)
- Перевіряються протоколи будинкових зборів та паспорти делегатів на відповідність П.І.П. делегатів.
- Квота представництва делегатів конференції, обраних на будинкових зборах:
малий будинок — один делегат,
великий будинок (чи об’єднаний) — два делегати.
+ делегатами на першій конференції автоматично вважаються члени ініціативної групи, яких обрали на загальних зборах жителів Губника.
- Реєстрацію делегатів конференції здійснює обрана загальними зборами ініціативна група з питань створення Селищного комітету Губника (голова групи - Тетяна Бондарець)
- ПРОТОКОЛ №1
Конференції жителів селища Губник м.Ладижин Вінницької області
Дата проведення: 13 грудня 2014 року. Час проведення: 15:00.
На початку конференції обрали головуючого на конференції - голову ініціативної групи з питань створення органу самоорганізації населення в селищі Губник - Бонадрець Тетяну Станіславівну.
До секретаріату конференції обрали: Кастровець О.Д. та Рахнянську Н.Ф., які перевірили правомочність присутніх делегатів конференції. Рахнянській Н.Ф. доручили вести протокол конференції.
Лічильну комісію завтердили у складі 3 чоловік : Шавлюк О.Б., Ященко Л.В., Олійник Р.П.
Також завтердили порядок денний конференції. Всі пропозиції підтримали одноголосно.
Порядок денний:- Затвердження Положення про орган самоорганізації населення “Селищний комітет Губника”.
- Затвердження загального складу Селищного комітету Губника.
- Затвердження процедури і форми бюлетенів для таємного голосування.
- Обрання голови Селищного комітету Губника шляхом таємного голосування.
- Обрання членів Селищного комітету Губника шляхом таємного голосування.
- Про легалізацію Селищного комітету Губника.
- Різне.
З першого питання: слухали Бондарець Т.С., яка ознайомила присутніх із Положенням про Селищний комітет Губника, роздала по одному примірнику Положення кожному делегату, зачитала особливі моменти, які були внесені до Положення (крім типових положень Закону). Один з таких моментів і те, що комітет обирається терміном на 3 (три) роки, після чого селище буде обирати новий склад комітету.
Вирішили: затвердити Положення про орган самоорганізації населення “Селищний комітет Губника”. Голосували: “ЗА” - одностайно.
З другого питання: Кастровець О.Д. запропонувала створити селищний комітет у складі одиннадцяти осіб (голова і десять членів комітету), щоб у складі комітету були представники від усіх будинків Губника.
Вирішили: затвердити загальний склад Селищного комітету Губника у кількості 11 осіб. Голосували: “ЗА” - одностайно.
З третього питання: Бондарець Т.С. повідомила, що процедура обрання селищного комітету (голови і членів) згідно закону здійснюється таємним голосуванням. Відповідно спочатку потрібно внести кандидатури на голову, підготувати бюлетені для таємного голосування і провести голосування шляхом проставлення відмітки (хрестик або галочка) навпроти прізвища кандидата, якого обирає той чи інший делегат конференції. Кожний делегат після здійснення таємного голосування опускає бюлетень до скриньки. Лічільна комісія здійснює підрахунок голосів та оголошує результат. Аналогічна процедура здійснюється для обрання членів комітету. Також було запропоновано до одного бюлетеня внести всіх кандидатів у члени комітету, та провести голосування шляхом проставлення відмітки напроти кожного з членів.
Вирішили: затвердити процедуру таємного лосування та форми виборчих бюлетенів. Голосували: “ЗА” - одностайно.
З четвертого питання: Рахнянська Н.Ф. Запропонувала обрати головою селищного комітету Бондарець Тетяну Станіславівну. Інших кандидатур не надходило. Була зроблена коротка перерва для підготовки бюлетеня для таємного голосування. Учасники конференції взяли участь в таємногому голосуванні. Лічільна комісія зробила підрахунок голосів.
Вирішили: обрати головою Селищного комітету Губника Бондарець Тетяну Станіславівну. Голосували: “ЗА” - 11 голосів.
З п’ятого питання: Бондарець Т.С. запропонувала обрати членами селищного комітету представників будинків, які були делеговані на конференцію (саме про це і говорили з жителями будинків на їх зборах), а також членів ініціативної групи, які займались питанням створення Селищного комітету Губника. Всього 10 чоловік згідно списку. Була зроблена коротка перерва для підготовки бюлетеня для таємного голосування. Учасники конференції взяли участь в таємногому голосуванні. Лічільна комісія зробила підрахунок голосів.
Вирішили: обрати членами Селищного комітету Губника:
1. Олійник Р.П.
2. Макух В.П.
3. Примоченко Т.П.
4. Білявська О.М.
5. Кастровець О.Д.
6. Соєнко Л.І.
7. Шавлюк О.Б.
8. Рахнянська Н.Ф.
9. Білашко К. М.
10. Ященко Л.В.
З шостого питання: Бондарець Т.С. повідомила присутніх, що селищний комітет зможе розпочати свою роботу одразу після його легалізації у Ладижинській міській раді шляхом повідомлення. Члени селищного комітету доручили новообраному голові здійснити легалізацію комтітету.
Вирішили: доручити голові комітету Бондарець Т.С. здійснити легалізацію Селищного комітету Губника. Голосували: “ЗА” - одностайно.
У сьомому питанні: Бондарець Т.С. запропонувала у неділю 14 грудня 2014 року зібрати збори селища та оголосити про результати конференції. Пропозицію підтримали одностайно.
Після розгляду питань порядку денного Бондарець Т.С. подякувала усім учасникам конференції за активну позицію,
представнику міської влади Олійнику О.Ф. - за участь у конференції та підтримку ініціативи жителів селища, Цехмейструку М.Д. та Шевченку І.В. за організаційну і правову допомогу, надану в процесі створення селищного комітету та відстоюванні проблемних питань Губника, після чого конференцію було оголошено закритою.
2015
- Селищний комітет Губника успішно реалізував проєкт «Майданчик для активного дозвілля у селищі Губник», члени громадського центру взяли активну участь в цьому проекті (були придбані і доставлені бесідка і частина вуличних тренажерів).
Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються