» Програми центру » Самоорганізація людей » Заозерне. Об’єднання громад. Частина 2
Заозерне. Об’єднання громад. Частина 2
Заозерне + Ладижин. Громадський центр "Від Варти до Бугу" надав ініціативній групі Заозерного правову і організаційну допомогу
ПРОДОВЖЕННЯ (Частина 2). Початок тут >>>


2015


  • Ініціативній групі жителів Заозерного Громадський центр "Від Варти до Бугу" надав правову допомогу щодо ініціювання в режимі місцевої ініціативи процесу добровільного об’єднання територіальних громад міста Ладижин, селища Губник, селища Ружицьке, села Лукашівка, села Заозерне і села Василівка у Ладижинську об’єднану територіальну громаду із адміністративним центром у місті Ладижин
  • Під час свого засідання ініціативна група не лише підняла питання ініціювання процесу добровільного об’єднання територіальних громад, а також вирішила звернутись до керівництва області щодо пришвидшення процесу наближення державних послуг до жителів Заозерного і Василівки, наводимо текст з протоколу засідання ініціативної групи:

    ПРОТОКОЛ ЗБОРІВ ІНІЦІАТИВНОЇ ГРУПИ ЖИТЕЛІВ С.ЗАОЗЕРНЕ ТУЛЬЧИНСЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
    с.Заозерне                     23.09.2015 року
     
     На зборах присутні:   Лавренчук В.Ф. – голова ініціативної групи,  Гонтарук М.В., Таратута В.Н., Базилюк О.В., Лаврушина Л.О., Марчишин О.А., Мазур Н.М., Шикирява Г.К., Ащук А.Т., Магазинська Ю.О., Галантюк Л.Й.,  Піщенюк В., Юрчак Є.Ф., Палій О.Ф., Антонишина Л.В., Качула П.Ю.,  Макогонюк Р.Ю., Король Д.В., Гломоздін М.О., Перегон Г.Л., Волковська Т.К.
    Головою зборів обрали Лавренчука В.Ф., секретарем зборів обрали Гонтарук М.В.
     Затвердили порядок денний одноголосно.
    ПОРЯДОК ДЕННИЙ:
    1. Ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад в порядку місцевої ініціативи.
    2. Про проведення мирного зібрання жителів с.Заозерне на підтримку місцевої ініціативи.
    3. Про звернення до голови Вінницької обласної державної адміністрації В.Коровія з проханням перевести обслуговування жителів громад, які входять до Заозерненської сільської ради, до державних структур, розташованих у місті Ладижині.
  • З першого питання слухали Лавренчука В.Ф., який повідомив, що згідно ст.5 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» ініціатором об’єднання  можуть виступити члени територіальної громади в порядку місцевої ініціативи. Пропозиція щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад повинна містити перелік територіальних громад, що об’єднуються, із зазначенням адміністративного центру об’єднаної територіальної громади та її найменування. Сільський голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання та її громадське обговорення. Після завершення громадського обговорення пропозиція подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад та делегування представників громади до спільної робочої групи.
    Гонтарук М.В. повідомила, що згідно Статуту територіальної громади села Заозерне місцева ініціатива може бути винесена на розгляд, якщо її ініціює група у складі не менше 20 жителів села Заозерне та на її підтримку буде зібрано не менше 10% підписів членів територіальної громади
    Базилюк О.В. запропонувала сформулювати пропозицію щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад наступним чином: «Ініціювати добровільне об’єднання територіальних громад міста Ладижин, селища Губник, селища Ружицьке, села Лукашівка, села Заозерне та села Василівка у Ладижинську об’єднану територіальну громаду із адміністративним центром у місті Ладижин». Усі присутні таку пропозицію підтримали.
    ВИРІШИЛИ: 
    1) Ініціювати добровільне об’єднання територіальних громад міста Ладижин, селища Губник, селища Ружицьке, села Лукашівка, села Заозерне і села Василівка у Ладижинську об’єднану територіальну громаду із адміністративним центром у місті Ладижин.
    2) Після збору підписів на підтримку місцевої ініціативи звернутись до Заозерненського сільського голови для організації громадського обговорення місцевої ініціативи відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» із наступним винесенням місцевої ініціативи на сесію Заозерненської сільської ради для прийняття рішення про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад міста Ладижин, селища Губник, селища Ружицьке, села Лукашівка, села Заозерне і села Василівка у Ладижинську об’єднану територіальну громаду із адміністративним центром у місті Ладижин та делегування представників до спільної робочої групи.
    ГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 21, «ПРОТИ» - 0, «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

    З другого питання слухали Таратуту В.Н., який запропонував провести у селі Заозерне мирне зібрання жителів села, які підтримують питання добровільного приєднання села Заозерне і села Василівка до Ладижинської  об’єднаної територіальної громади, щоб обговорити організаційні питання та надати роз’яснення щодо чинного законодавства.
    Лавренчук В.Ф. запропонував таке мирне зібрання провести 26 вересня 2015 року о 14-й годині у Будинку культури села Заозерне, щоб жителі похилого віку могли присісти. Начальник районного відділу культури заперечень з цього питання не має, а тому для жителів села це буде найкращий варіант.
    Гонтарук М.В. запропонувала запросити на мирне зібрання громадського експерта з питань децентралізації Шевченка І.В., який може розказати учасникам зібрання про Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» більш детально. Усі присутні з цим погодились.
    Базилюк О.В. звернула увагу присутніх на те, що про проведення мирного зібрання потрібно поінформувати місцеву владу відповідно до ст.39 Конституції України, і бажано не пізніше ніж за один день, щоб органи влади змогли забезпечити на місці проведення мирного зібрання громадський порядок.
    ВИРІШИЛИ: 
    3) Провести 26 вересня 2015 року о 14-й годині у Будинку культури села Заозерне мирне зібрання жителів села на підтримку місцевої ініціативи щодо добровільного об’єднання територіальних громад міста Ладижин, селища Губник, селища Ружицьке, села Лукашівка, села Заозерне та села Василівка у Ладижинську об’єднану територіальну громаду із адміністративним центром у місті Ладижин.
    4) Поінформувати Заозерненську сільську раду про проведення мирного зібрання у селі Заозерне.
    ГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 21, «ПРОТИ» - 0, «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

    З третього питання слухали Юрчак Є.Ф., яка звернула увагу ініціативної групи, що процес добровільного об’єднання територіальних громад може тривати і рік, і можливо навіть два роки, так як наступні вибори планують призначити для всіх місцевих рад на жовтень 2017 року, а лише після проведення нових виборів Ладижинської об’єднаної територіальної громади, жителі сіл Заозерне та Василівка зможуть стати членами об’єднаної громади. І лише після цього – аж у 2018 році заозерненці зможуть отримувати публічні послуги в Ладижині. А до того часу усі послуги надаватиме Тульчин, що не є зручним для жителів громади – відстань до Тульчина – 30 км, а до Ладижина – 5 км. Саме тому потрібно звернутись до голови Вінницької обласної державної адміністрації з проханням перевести обслуговування жителів громад, які входять до Заозерненської сільської ради, до державних структур, розташованих у місті Ладижин з 01.01.2016р. Це – ветеринарна служба, пенсійний фонд, центр зайнятості, пожежна охорона, станція екстреної (швидкої) медичної допомоги, санепідемстанція, служба з питань праці, органи соціального захисту тощо.
    Лавренчук В.Ф. запропонував це звернення винести на обговорення на мирне зібрання, яке відбудеться 26 вересня 2015 року, зібрати підписи під цим листом, відвезти його та вручити особисто в руки голові Вінницької обласної державної адміністрації Валерію Коровію. Це дійсно має логіку, так як об’єднання потрібно ще чекати, а покращені послуги заозерненці мають отримувати від держави вже зараз.
    Гонтарук М.В. запропонувала також попросити голову обласної державної адміністрації посприяти у вирішенні питання підписання на цей період (до об’єднання громад) угоди про співпрацю територіальних громад Ладижинської міської ради та Заозерненської сільської ради щодо делегування з 01.01.2016 р. Ладижинській міській раді виконання повноважень у сфері охорони здоров’я членів Заозерненської та Василівської територіальних громад, з передачею Ладижинській міській раді відповідних ресурсів. Усі присутні погодились з пропозиціями.
    ВИРІШИЛИ: 
    5) Звернутись до голови Вінницької обласної державної адміністрації з проханням перевести обслуговування жителів громад, які входять до Заозерненської сільської ради, до державних структур, розташованих у місті Ладижин з 01.01.2016р., а також посприяти в укладанні угоди про співпрацю територіальних громад Ладижинської міської ради та Заозерненської сільської ради щодо делегування з 01.01.2016 р. Ладижинській міській раді виконання повноважень у сфері охорони здоров’я членів Заозерненської та Василівської територіальних громад, з передачею Ладижинській міській раді відповідних ресурсів.
    ГОЛОСУВАЛИ: «ЗА» - 21, «ПРОТИ» - 0, «УТРИМАЛИСЬ» - 0.

  • 26 вересня 2015 року було проведено мирне зібрання жителів громади села Заозерне на підтримку місцевої ініціативи щодо добровільного об’єднання громад.
     
  • Зібрані підписи на підтримку місцевої ініціативи разом зі зверненням на ім’я сільського голови щодо ініціювання процесу добровільного об’єднання територіальних громад були вручені секретарю Заозерненської сільської ради 01.10.2015 року.

  • Громадський центр "Від Варти до Бугу" також 04.10.2015 року організував зустріч ініціативної групи Заозерного з головою Вінницької обласної державної адміністрації Валерієм Коровієм. Домовились про підтримку.

2016

  • Після виборів 2015 року, в громаді змінився сільський голова Заозерного, який підтримав традиції попередньої влади щодо неприєднання громади до Ладижина. Як наслідок був опублікований перший Перспективний план об’єднаних територіальних громад Вінницької області, в якому не було передбачено приєднання Заозерного до Ладижина. Громадський центр разом з Ініціативною групою Заозерного знову вирушили до Вінниці. Боротьба триває...



  • Як наслідок - Перспективний план було змінено, і з’явилась надія, що об’єднання громад все ж відбудеться. 

2017

  • В той же час боротьба місцевої влади і ініціативної групи тривала до 2017 року, поки сільська голова Заозерного не погодилась виступити офіційно з ініціативою мешканців громади до Ладижинської міської ради. Отже, нарешті питання добровільного об’єднання територіальних громад Ладижинської міської ради та Заозерненської сільської ради було зініційоване сільською радою та відповідне звернення було направлене на адресу міського голови Ладижина.

  • В квітні 2017 року були організовані громадські слухання в Ладижині, на яких ладижинці підтримали добровільне об’єднання територіальних громад.

  • Після громадських слухань питання було розглянуто на сесії Ладижинської міської ради, але провалене - міський голова і депутати Ладижинської міської ради проголосували проти. Така позиція Ладижинської міської ради здивувала усіх. Але ініціативна група Заозерного висловилась що буде домагатись свого і чекати на примусове об’єднання територіальних громад, адже свого часу Заозерне надало свої землі Ладижинській міській раді з надією на таке об’єднання, саме це свого часу обіцяв міський голова Ладижина. Громадський центр, підтримуючи ініціаторів об’єднання громад, продовжив свою роботу щодо лобіювання даного питання.


2020

  • Реформа об’єднання територіальних громад вийшла на фінішну пряму. Відповідно до змін в законодавстві гострим стало питання дотримання методики формування спроможних громад при формуванні кінцевого варіанту Перспективного плану. Реформа фактично вже перетворилась з добровільної в примусову (через рівень прийняття закону). 

  • Громадський центр додатково ініціював комунікаційний захід з активістами навколишніх громад, після чого надіслав звернення до Вінницької обласної державної адміністрації щодо пропозиції утворення відповідно до Методики формування спроможних громад  навколо Ладижина укрупненої об’єднаної громади, і включити до громади не лише Заозерненську сільську раду (села Василівка і Заозерне), а також село Маньківка Тульчинського району (там знаходиться водозабір Ладижинського водоканалу), селище Ладижинське Тростянецького району (залізнична станція Ладижин), та інші сусідні громади, які мають бажання приєднатись саме до Ладижина.

  • Обласна влада фактично не відреагувала на нові пропозиції, але в той же час, враховуючи розпочату процедуру добровільного об’єднання громад Ладижина і Заозерного у 2015 році, залишила в Перспективному плані об’єднання Ладижина із Заозерним і Василівкою.

  • Ладижинська міська рада, яка у 2017 році вже відмовляла Заозерному в добровільному об’єднанні, знову занепокоїлась, адже в Перспективному плані значилось об’єднання громад Ладижинської міської ради та Заозерненської сільської ради. Міська рада на сесії від 12.02.2020 року прийняла нове рішення №1169, в якому категорично відмовилась від приєднання Заозерного до Ладижина (що порушує раніше прийняті рішення місцевих референдумів 2001 року). 

  • Громадський центр "Від Варти до Бугу" відреагував на це рішення міської ради гучною заявою через місцеву газету "Л-НОВИНИ", опублікувавши інформацію про те, що цими діями Ладижинська міська рада порушує Конституцію України та законодавство про місцеве самоврядування, адже не виконує рішення місцевого референдуму від 2001 року.



  • Лобіювання питання приєднання Заозерного до Ладижина дала свої результати. Держава не пішла на поводу "місцевих політиків", які діяли лише в особистих інтересах, порушуючи законодавство і не зважаючи на волю жителів громади.

    КМУ своїм розпорядженням №707-р від 12 червня 2020 року затвердив Перспективний план із врахуванням інтересів Заозерного і Василівки.

  • Об’єднання громад відбулось разом із обранням нових представницьких місцевих органів влади в жовтні 2020 року.
Ctrl
Enter
Помітили ПомЕлку?
Виділіть текст та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Мінімальна довжина коментаря - 50 знаків. Коментарі модеруються
Коментарів ще немає. Вы можете стати першим!
Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий


Армагель+Долучайся до акції