Як зазначила Олена Регеша, Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» розпочав свою роботу у травні 2016 року. Його мета: виявлення фактів корупції в місцевих радах по усій Україні.
«Аналітики руху проаналізували усі медіаповідомлення про корупцію на місцевому рівні. 180 виявлених фактів направили до Генеральної прокуратури України та інших контролюючих органів. До корупції причетні представники різних політичних сил» - зазначила громадська активістка.
Фігурантами скарг руху «Під контролем» стали 70 депутатів міських рад, 62 чиновники різних рівнів, 19 депутатів обласних рад, 9 керівників комунальних закладів, керівники Департаментів ЖКХ, освіти та медицини міських та обласних Рад різних регіонів України. Серед основних порушень: незаконне виділення землі фірмам, або особам, причетним до депутатів або очільників міст, виділення комунальних приміщень фірмам, які якимось чином пов’язані з певними чиновниками, порушення тендерних процедур, коли поза тендером виділяються шалені кошти з місцевих бюджетів, наприклад, фірмам дружин місцевих чиновників. За виявленими фактами порушено понад 50 кримінальних проваджень.
Депутатів облради звинувачують у порушенні антикорупційного законодавства
На Вінниччині активісти руху «Під контролем» направили справу про конфлікт інтересів до Генеральної прокуратури України. Інцидент стався у Вінницькій обласній раді, коли в липні 2016 року депутати обласної ради Геннадій Вацак та Євгеній Звєрков голосували за присвоєння собі ж почесної відзнаки «За заслуги перед Вінниччиною», яка передбачає виплату в розмірі 5 000 гривень. Генпрокуратура направила доручення в обласну прокуратуру, яка в свою чергу видала доручення поліції скласти протокол про порушення стосовно згаданих депутатів. Остаточні висновки про те, чи ці особи дійсно порушили антикорупційне законодавство, скаже суд.
Громадські активісти виявили порушення у рішеннях виконкому Вінницької міської ради
За словами члена правління Центру громадської активності «Результат» Тетяни Калугаряну, громадські активісти виявили порушення у рішеннях виконкому Вінницької міської ради про преміювання міського голови, його заступників та секретаря міської ради. Вона нагадала, що згідно п.6 постанови КМУ № 268 від 09.03.2006 року рішення про преміювання міських голів, їх заступників ухвалюють на сесії міської ради. Відповідну заяву щодо виявлених порушень активісти подали до місцевої прокуратури. Сьогодні рухівці вимагають у чиновників переголосування або скасування прийнятого рішення.
Підприємець отримав півмільйона з міського бюджету на одноденний ремонт будівлі на Вишенці
Голова ГО «Філософія Серця» Юлія Грига повідомила, що за результатами моніторингу діяльності Департаменту житлового господарства Вінницької міської ради виявлено порушення: на закупівлю для ремонту стиків по вул.Порика, 21, який здійснювався протягом одного дня, з міського бюджету виділили 528 394 гривні. В один день була укладена угода і складено акт виконаних робіт приватним підприємцем Віктором Дуржинським. Зараз це питання розглядається у поліції.
Активісти руху «Під контролем» домоглися створення сайту Комунального підприємства «Меридіан»
Серед позитивних напрацювань, Юлія Грига назвала моніторинг питання організації харчування школярів Департаментом освіти Вінницької міської ради. Громадські активісти з’ясували, що цим питанням у Вінниці займаються комунальні підприємства «Меридіан» та «Школяр». На час перевірки у КП «Меридіан» не було власного сайту, тому батьки не могли подивитися, чим годують у школах їх дітей. Після ефективного спілкування з колишнім директором Департаменту освіти Вінницької міської ради Володимиром Буняком протягом місяця сайт запрацював.
«Ми вважаємо, що це дуже позитивний крок, тому, що зараз усі батьки Вінниці можуть подивитися, чим їхні дітки харчуються, обрати, яке меню їм більше підходить: на 5гривень, чи 7.50. Департамент освіти пообіцяв зробити прозорі умови фінансування. Ми вважаємо такі зміни позитивними, тому будемо дуже раді, коли наші ряди будуть більшати, коли вінничани не будуть байдужими. Те, що ми робимо, ми робимо не для себе особисто і не для руху «Під контролем», ми в першу чергу це робимо для вінничан, для мешканців нашої області. Тому запрошуємо усіх до співпраці» - зауважила Юлія Грига.
Довідка:
Всеукраїнський рух проти політичної корупції «Під контролем» стартував 12 травня 2016 року як об’єднання регіональних громадських організацій, які послідовно протягом останніх років борються із корупцією у своїх регіонах. Сьогодні у коаліцію входять близько 70 громадських організацій з усіх регіонів України. Головне завдання Всеукраїнського руху «Під контролем» - систематизація та виявлення ознак корупції в діяльності місцевих депутатів, мерів міст та посадових осіб державних органів влади.