Організувати прес-захід у Вінниці Прес-служби Вінниці Журналісти та медіа Вінниці Студентський проект "Ньюзрум" Прес-кав’ярня (медіа-клуб)


//Презентація

Де «перетинаються» Чернівці та Вінниця: на День закоханих у книгарні «Є» презентують історичну драму

Місце проведення: Книгарня "Є"

Дата: 14 лютого 2017 року

Час початку: 18:00 Переглядів: 352

Де «перетинаються» Чернівці та Вінниця: на День закоханих у книгарні «Є» презентують історичну драму«Історія, варта цілого яблуневого саду» – це не просто роман про Чернівці, де відбувається більшість подій, це роман про еволюцію української колективної історичної пам‘яті в контексті європейської, де згадується і Вінниця.

14 лютого у книгарні «Є» відбудеться не банально, і що традиційно для книголюбів, — з презентацією нової книги чернівецького письменника Максима Дупешка «Історія варта цілого яблуневого саду».

Незважаючи на те, що в основі локальна історія, головні сенси і змісти в цьому романі універсальні, а самі Чернівці — це модель Європи. Автор говорить, що це не так роман про місце та історію, як про людей. Адже, саме в долях так званих маленьких людей, кожен може впізнати, побачити та відчути частинку своєї родинної історії. Дії роману відбуваються в досить широкий період — від 30-х років ХХ століття і до наших днів.

 

Максим Дупешко виношував ідею роману декілька років і досить пізно прийшов в літературу, так як відшліфовував свій власний стиль протягом десяти років.

Я писав «Історія, варта цілого яблуневого саду» близько 6-7 місяців і це перша моя книга. Вважаю, що давати в друк потрібно тільки ті тексти, за які потім не буде соромно, – говорить письменник.

За жанром «Історія, варта цілого яблуневого саду» – історична драма, але Максим акцентує увагу на драматичну частину, напівжартома стверджуючи, що для чоловіків буде цікавішою історична частина, а для жінок — велика історія кохання тривалістю в пів століття.

Цікавим є і те, що у романі, де головним тлом є Чернівці велику роль відіграє і Вінниця.

Насправді в романі згадується безліч географічних об’єктів: Городенка, Станіслав, Львів, Цюріх, Венеція тощо. Їх майже 50, адже це історія Європи. Але скажу один секрет – розв’язка роману буде у Вінниці. І її в тексті доволі багато. Думаю, вінничани мають бути зацікавлені в романі наступними після чернівчан, – розповідає автор.

 

Письменник говорить, що його персонажі не дуже хочуть щось донести, а просто живуть. Головний герой Павел Бачинський в 15 років закохується в єврейку Дору, а відбувається це все перед Другою світовою війною. Саме в цей період історія Чернівців, яка була лише красивим тлом, виходить на перший план і втручається в ідилію міста.

По суті, це розповідь старенького дідуся, що у 1993-му році зустрів молодого хлопця, який пригостив його яблуком. А старий розповів історію, варту цілого яблуневого саду. Тут також є дуже гармонійні вплетені виноски в сучасну війну на сході України, – розповідає про цю книгу один із читачів, Євген Томинець.

Під час презентації відвідувачі можуть поспілкуватись з автором на тему історико-політичних, національних та універсальних питань, які не зафіксовані у шкільних підручниках та томах з історії, проте кожна з них варта цілого яблуневого саду.

Початок о 18.00.
Модератор: Олександр Вешелені
Вхід – вільний.

 

 

шаблоны для dleскачать фильмы


Поширити цей матеріал через соцмережі:
comments powered by HyperComments


`НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ У ВІННИЦІ«    Серпень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31