Організувати прес-захід у Вінниці Прес-служби Вінниці Журналісти та медіа Вінниці Студентський проект "Ньюзрум" Прес-кав’ярня (медіа-клуб)


//Презентація

Замальовки дисидента: Семен Глузман у Вінниці презентує свою післятюремну книгу

Місце проведення: Донецький національний університет ім.В.Стуса

Дата: 31 березня 2017 року

Час початку: 15:30 Переглядів: 298

Замальовки дисидента: Семен Глузман у Вінниці презентує свою післятюремну книгу

До Вінниці 30 березня приїде легендарний правозахисник, колишній політв’язень і дисидент Семен Глузман. Під час зустрічі, яка відбудеться у Донецькому національному університеті ім. В. Стуса, він презентує друге доповнене видання його книги спогадів «Рисунки по памяти или воспоминания отсидента».

Семен Фішельович Глузман – лікар-психіатр і правозахисник, колишній дисидент та політв’язень. У листопаді 1971 року підготував незалежну заочну судово-психіатричну експертизу в справі генерала Петра Григоренка (радянський генерал-майор, українець, правозахисник, виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів), якою генерала було визнано психічно здоровим у супереч державної точки зору політичного режиму в СРСР, довів незаконність застосування проти генерала методів репресивної психіатрії. У 1972 році Семен Глузман був засуджений (за вказану незалежну експертизу) на 7 років концтаборів (у Пермській області, додатково йому дали 3 роки заслання (у Тюменській області). Він відбував покарання разом із Іваном Світличним, Євгеном Сверстюком, Левком Лук’яненком.

 

Нині Семен Глузман – президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини від 1990 року, член Американського товариства психіатрів від 1979 року, член Королівського коледжу психіатрів Великобританії з 1980 року, член Канадської психіатричної асоціації з 1981 року, Товариства психіатрів і неврологів Німеччини, співголова Комітету «Бабин Яр» (разом із Мирославом Поповичем та Іваном Дзюбою). За його життя в 1977 році його ім’ям названа французька клініка Сен-Дені. Один із авторів Закону України «Про психіатричну допомогу». 1978 рік був оголошений роком Семена Глузмана від «Amnesty International». У 1998-1999 роках експерт Організації Об’єднаних Націй з прав людини. Лауреат України «Людина року-1999» як «правозахисник року».

Книга Семена Глузмана –  «Рисунки по памяти или воспоминания отсидента» – умовно розділена на дві частини: тюремні спогади та есе, присвячені друзям. У спогадах Семена Глузмана Іван Світличний, Василь Стус, Сергій Ковальов, Валерій Марченко та багато інших дисидентів представлені не мучениками або героями, а звичайними людьми, що мали нещастя народитися і жити в країні тотальної брехні, але разом з тим мужньо їй протистояти.

«Я відчув, що якщо цього не зроблю, то мене не пробачать мої мертві друзі. Коли я читаю деякі спогади моїх побратимів по ГУЛАГу, то відчуваю, що сидів в іншій країні і в інших таборах. Мені було дуже важливо залишити свої суб’єктивні спогади про людей, які мене оточували, які вчили мене не дидактикою, а тим, що просто жили поруч. Це були солдати УПА, це були «Лісові брати» з Прибалтики», – розповів авто про свою книгу під час однієї із її презентацій у Києві.

Зустріч із Семеном Глузманом у Вінниці розпочнеться  о 15.30 у 307 аудиторії ДонНУ. Вхід – вільний.

 

шаблоны для dleскачать фильмы


Поширити цей матеріал через соцмережі:
comments powered by HyperComments


`НАЙБЛИЖЧІ ПОДІЇ У ВІННИЦІ«    Липень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031